« Tagasi

26. august 2018

Miks on WordPress eriline?

Missioon – WordPressi populariseerimine

Lõin WordPressi veeb nullist koolituse omamoodi missioonina – levitada sõnumit, et nüüd ongi käes see aeg, kus veebi ei pea tellima enam teadjamehelt ega kallivõitu firmalt. Kuigi seda kõike võib teha ja ma ise kah müün oma teenusena veebide tegemist, siiski on tegemist juba nii lihtsa protsessiga, et kõik saavad hakkama.

Kuidas see nii juhtus?

Aeg on edasi tiksunud ja aastast 2008 on saanud märkamatult 2018. Selle aja jooksul on maailma internet meeletult palju muutunud ja kohutavalt palju elementaarseid elemente on selle aja jooksul juba läbi programmeeritud. Tegelikult on isegi terved veebid ja vidinate klastrid nii läbi programmeeritud, et peaaegu kõik, mida sa vähegi veebis teha tahad, on juba olemas.

Veeb ei ole enam suur ilmasammas

mida tuleb teha kuude kaupa ja mis on isegi tähtsam kui sisu. Veeb on elementaarne raamistus sinu sisule. Kuna kogu asi on siiski sisus, siis veeb muutub järjest nähtamatumaks ja samas ka järjest huvitavamaks. Tulevikus õpetatakse meie lastelastele kuidagi nii: enne kui hakkate veebi sisu panema – tehke veeb valmis.

Mina muudan hoiakut

et veebi tegemine on IT ja see valdkond on nii keeruline, et juhe jookseb kokku. Seetõttu näitan ma oma koolitustest väga lihtsalt, kuidas luua WordPressi põhjal veebe. Loomulikult on iga asi esmakordsel tegemisel keeruline, aga ma võin ütelda, et auto juhtimine on kordades keerulisem, kui WordPressi veebi valmistamine.

Foto: Aivo Pidim

Veebi struktuur ja väljanägemine on nagu kleit või ülikond

mida saab vabalt valida ja selga tõmmata. WordPressi geniaalsus peitud tema võimaluses nii ise teha kui ka tõmmata veebi välimust ja struktuuri. See on omadus, mis annab tuhandetele IT inimestele tööd, kes loovad ettekujundatud ja struktureeritud veebivälimusi. WordPressi keeles nimetatakse neid teemadeks. Nii, nagu me ei hakka enam kleiti ega ülikonda õmblema, ei pea me enam ka veebi kujundust välja mõtlema ja tegema. Iga inimene saab hakkama endale sobiliku veebivälimuse valimisega.

Sisu ruulib

Veebileht ongi ainult nimetus internetis avaldatud sisukogumile. Veebileht on ainult raamistus sellele sisule. Sisulooja oled sina! Sul on teema, mida valdad, toode mida müüd või teenus, mida pakud. Sellest kirjutad ainult sina kaunilt vormindatud veebilehel. Kui ka jääd mõne tehnilise detailiga hätta, siis internet on täis juhendeid ja  kõikjalt leidub palju oskajaid, kes suudavad lahendada kõik tehnilised mured.

WordPress on maailma kõige ägedam tasuta kodulehe haldamise mootor. Liitu nende miljonite inimestega maaimas, kes on omale või ettevõttele loonud kodulehe WordPressis. Tule minu  WordPressi koolitusele või telli mind ettevõttesse koolitust tegema.

uku.nurk@opime.ee |  +37253496583

Uku Nurk