« Tagasi

2. september 2018

WordPressi koolitus sinu ettevõttes

Räägin lähemalt lahti, miks on vaja teha WordPressi koolitust sinu ettevõttes. Tegemist on rätsepkoolitusega, kus ma käsitlen nii üldist WordPressi keskkonda kui ka konkreetselt sinu veebi. Sellise koolituse puhul on mõttekas mulle ette saata kõnealuse veebilehe link, mida soovid arendada ja võimalusel ka ligipääsud. Sellisel moel saad oma firma veebi kohta täieliku tehnilise ülevaate ja lisaks ka palju üldist know how-d

Üldine WordPressi teadmine

Eks inimesi ole erineva tasemega ja  oskustega ja mõnedele tundub WordPressi veeb nii iseenesest mõistetav aga teistele jälle uus ja tundmatu. Minu koolitused on enamasti mõeldud algajatele, sest oskajad oskavad ja teavad juba isegi. WordPressi veebiga toimetamisel on terve hulk põhimõtteid, mille järgi orienteerudes saab võimalikult lihtsalt leida soovitud lahendusi ja kujundusi. Üldise teadmise all räägin näiteks sellest, kuidas on võimalik, et maailma enimkasutatud kodulehtede ehitamise platvorm on tasuta ja kuidas seda platvormi enda kasuks tööle panna. Käsitlen üldiselt nii kujundusmallide kui ka pluginate teemat ja annan soovitusi valikute tegemisel.

Üldise teadmise alla käib ka SEO ja turvalisuse käsitlemine. Üldiselt tekivad WordPress veebidega mured siis, kui nad on kas kaua uuendamata või siis pole piisavalt tihti varundatud. SEO oskus on tänapäeval justkui kirjaoskuse pikendus veebis: nimelt on otsimootori leitavusega mõtet tegeleda juba sisu loomisel, mitte hiljem.

Eraldi teemana võtan läbi piltide suurused ja nimed. Tundub kõrvaline teema, aga veebi haldamine on nii palju lihtsam, kui kõik on õigesti tehtud.

Sinu veebi ülevaade, soovitused ja probleemide lahendused

Minu kogemusel saadakse WordPressi veebidega üldiselt hakkama, kuid murekohad tekivad mõnede tehniliste laheduste leidmisel ja üksikute kujundusdetailide loomisel. Kõigi nende punktidega saan ma aidata ja soovitada nii häid tehnilisi lahendusi kui ka kujundusvõtteid, et kõik paremini sujuks.

Teine oluline teema konkreetsete veebidega tegelemisel on strateegia. Kuidas kõike näidata, milline on veebikülastaja teekond veebi sisenemisest kuni soovitud tegevusteni. Kas tooted panna kohe esilehele või jätta kõige lõppu, kas blogipostitusi ikka on vaja või piisab vaid mõnest uudisest. Strateegilisi küsimusi on väga erinevaid ja kõik nad nõuavad eraldi süvenemist ja käsitlemist. Seetõttu soovitangi anda mulle enne koolitust ülesanded kätte, et saaksin sinu veebi teemadesse süveneda ja võimalikke lahendusi välja pakkuda.

Mis saab peale koolitust?

Üldiselt meeldib mulle tegeleda kõikide probleemide ja ülesannetega väga põhjalikult ning sageli aitan ka peale koolitust jagu saada valitud lahenduste sisse viimisel ja õigete väljundite leidmisel. Sageli kasutan selleks videoformaati ning saadan screeneri ehk siis ekraanivideo vormis juhendi, kuidas ühte või teist asja lahendada.

Siin on väike näide, kuidas näeb välja minu screener.

 

uku.nurk@opime.ee |  +37253496583

Uku Nurk